Komplexná celozrnná rastlinná strava

Sme prvá reštaurácia na Slovensku, ktorá sa odvážila variť čo najzdravšie a pomáhať ľuďom sa liečiť zdravou stravou. Naša strava je zložená z celozrnných obilnín, strukovín, zdravých rastlinných tukov, čerstvej zeleniny, s občasným použitím zdravých tvrdých syrov, masla a vajec.

V strave nenájdete žiadne stopy po mäse. Takisto nepoužívame živočíšne mlieko ani smotanu, čím obmedzujeme príjem laktózy, cholesterolu (používame rastlinné mlieka a smotany), nevyprážame (maximálne zapekáme v rúre), nepoužívame bielu múku a výrobky z nej, ani lúpanú ryžu (iba ryžu natural - nelúpanú), ani iné potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktoré zvyšujú hladinu cukru v krvi.

Kalorická hodnota obedového menu sa pohybuje od 700 do 900 kcal. Priemerný percentuálny kalorický pomer makroživín je v súlade s odporúčaniami WHO - 60/20/20 (sacharidy/bielkoviny/tuky).

Cena obedového menu je 7 eur. Kvôli namočeniu strukovín a nákupu čerstvej zeleniny je potrebné objednávať obedy deň vopred. Varíme však aj porcie naviac, preto je možné objednať obmedzený počet porcií aj v daný deň.

Konzumáciou komplexných potravín získate:

- väčšie množstvo minerálov, vitamínov, stopových prvkov, nenasýtených tukov, vlákniny, fytochemikálií (flavonoidy, karotenoidy, kumaríny a ďalšie významné protirakovinové látky),

- zvýšený pocit sýtosti a redukciu tuku,

- budovanie zdravej "bariéry" čreva, ktorá nás chráni pred vniknutím toxických látok do krvi, ktoré sa môžu nachádzať v potrave a vode.

Výsledkom je celkové zvýšenie imunity pred rôznymi zdravotnými problémami.

Celozrnná špaldová múka obsahuje oproti bielej špaldovej múke 9-krát viac železa, 5-krát viac vitamínu E, 3-krát viac draslíka, 2,5-krát viac fosforu a zinku, 4-krát viac jódu - navyše obsahuje enzýmy potrebné pre trávenie lepku a veľa vlákniny.

Objednávka: 0905 372 758

Obedové menu nájdete na webe: https://justvega.sk